Čo je Bratislavské združenie country a dobových tancov - Saltarello

Bratislavské združenie country a dobových tancov je tanečná skupina s najdlhšou históriou a najširším repertoárom na Slovensku.

Vznikla v roku 1983 v Bratislave ako Bratislavské tanečné združenie. K tradičným country tancom sa postupne pridávali ďalšie štýly - historické tance, callerované štvorylky, step, clogging, kankán, country predtancovania, charleston, show dance..

Až sa napokon ustálil názov Bratislavské združenie country a dobových tancov - Saltarello. Názov, ktorý plne vystihuje všetko, čo súbor robí, všetky tanečné štýly, ktorým sa venuje – AKTUÁLNA PONUKA

P5200064V roku 1996 sme po prvýkrát na Slovensku skúsili Írsky step... pretancovali sme zopár muzikálov a venujeme sa aj brušným tancom. Našou poslednou vášňou sa stalo moderné country a najmä Line Dance.

Ročne odtancujeme približne 100 predstavení.

Okrem bohatej slovenskej scény sme sa viackrát prezentovali aj v Čechách, Rakúsku, Nemecku, Maďarsku, Poľsku, Taliansku, Bulharsku, Holandsku a navštívili sme aj kolísku country Nashville/USA.

Tance nielen predvádzame, ale ich aj šírime medzi všetkých, kto sa chce učiť, alebo sa len jednoducho zabaviť.

Organizujeme Country bály.

Prvým, s ktorým naše združenie začínalo, bol Tradičný country bál na Dunaji, ktorý má stále svojich priaznivcov. Na túto tradíciu sme nadviazali v roku 2000, kedy sme začali sériu CB001 a úspešne sme prišli až k číslu CB008.

Organizujeme tanečné kurzy (Brušné tance, Line Dance). Momentálne rozbiehame činnosť klubu country tancov -  Country Dance Club.

Od roku 200 vyrastá pod našimi krídlami nová generácia v detskom súbore Butterfly, v ktorom tancujú deti od 4–15 rokov. V súčasnosti približne 50 detí.